Přeskočit na: navigaci, vyhledávání

Univerzita
Jana Amose Komenského Praha


Tiskové zprávy

26.11.2012

UJAK získala na prestižní soutěži eLearning druhé místo

UJAK získala na prestižní soutěži eLearning 2012 druhé místo

 

E-learning, neboli vzdělávání s pomocí počítače a internetu, zažívá v posledních deseti letech výrazný boom ve všech sférách vzdělávání, vysoké školy nevyjímaje. Nejen v České republice je rozvoji eLearningu věnována velká pozornost a do jeho vývoje jsou investovány značné prostředky. Na Univerzitě v Hradci Králové  na  Fakultě informatiky a managementu se letos konal již 12. ročník konference a  soutěže s jednoznačným názvem: eLearning. Záměrem soutěže je představit nejlepší výukové produkty, které využívají informační technologie a byly vytvořeny v posledních dvou letech. Díky tomu je možné jednotlivé výukové produkty porovnat a posilovat obecné povědomí o možnostech této formy vzdělávání.

 

 

Mezi soukromou a veřejnou VŠ rozdíly nejsou

Konferencí a odborných seminářů na téma využití ICT v pedagogické praxi na VŠ je poměrně hodně,  ale soutěž, ve které by byly prezentovány konkrétní produkty, které k tomuto účelu byly vypracovány na škole, je pouze jedna. Soutěž je mezinárodní, každoročně se účastní také příspěvky ze Slovenska.  Vzdělávání za podpory elektronických médií a počítačových sítí se v poslední době rozšiřuje i na soukromých vysokých školách, jejichž produkty si v ničem nezadají s těmi z veřejných škol: důkazem toho je i úspěch on-line předmětu Univerzity Jana Amose Komenského Praha s názvem Základy stylistiky a práce s textem, který na soutěži získal  druhé místo.

 

Autorem oceněného produktu je Mgr. Lukáš Novák, který vypracoval elektronický studijní text pro distanční studium na UJAK. Je zpracován podle metodiky distančního vzdělávání, doplněn audio a video pasážemi, hypertextovými odkazy na internet i do elektronického výkladového slovníku. Celý kurz je umístěn v LMS Moodle.

Precizní zpracování a efektivní studium

Porotu oslovilo precizní zpracování metodiky distančního studia, pedagogicky efektivní využití multimediálních prvků, grafické zpracování celého kurzu a rozsah využití v online vzdělávacím prostředí LMS Moodle pro konkrétní vzdělávací cíle.


Oceněný studijní distanční předmět vznikl v rámci projektu ESF, operační program Praha-Adaptabilita: "Inovace bakalářských studijních programů na Univerzitě J. A. Komenského Praha - tvorba společného studijního základu v distanční formě studia".  Pro samotný projekt znamená úspěch v soutěži eLearning velmi důležité ocenění a doklad o kvalitě jeho zpracování.


Zpět na seznam tiskových zpráv 

Nejčtenější tiskové zprávy


Newsletter

Dostávejte novinky emailem.

Newsletter