Důležitá informace k aktuální situaci ohledně nejbližších termínů mezinárodních jazykových zkoušek telc – červen 2020

Dubnové termíny uzávěrky přihlášek ke zkouškám telc budou vzhledem k současné situaci posunuty na květen/červen 2020 (data uzávěrky budou upřesněny na stránkách školy – viz Termíny zkoušek telc pro rok 2020). Zkoušky telc se budou konat v nejbližších možných termínech na základě vývoje aktuální celorepublikové situace.
Sledujte, prosím, informace na stránkách školy www.ujak.cz
Případní zájemci si mohou v současné době vyzkoušet modelový test, který je zdarma ke stažení na www.telc.net
Podrobné informace získáte na: blahnikova.helena@ujak.cz

Děkujeme za pochopení a opatrujte se.
Katedra cizích jazyků

Informace pro studenty

Vážené studentky, vážení studenti, v IS Moggis a prostřednictvím studentských e-mailů bylo zveřejněno Opatření rektora č. 6/2020 k podpoře samostudia a nepřímé výuky v souvislosti se zákazem osobní přítomnosti studentů na studiu podle opatření Ministerstva zdravotnictví. Prosíme o prostudování tohoto dokumentu.

Informace ve studentských e-mailech

Prosíme studenty, aby sledovali své studentské e-maily a informace v systému Moggis, kde budeme informovat o nastavení jednotlivých procesů v tomto období. Děkujeme.

Opatření ke snížení rizika nákazy koronavirem

Univerzita Jana Amose Komenského Praha plně respektuje zákaz osobní přítomnosti studentů na studiu na vysoké škole, vyplývající z Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 10. 3. 2020, Č. j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN. Zdraví studentů i pedagogických pracovníků je pro UJAK prvořadou prioritou. Z tohoto důvodu bude pro studentky a studenty univerzita až do odvolání uzavřena. Tímto se ruší i den otevřených dveří plánovaný na 11. března 2020.

Stejně tak je pro vedení univerzity prioritou zajištění co nejlepších studijních podmínek pro studentky a studenty UJAK. Pro účely konzultací elektronickou formou jim samozřejmě budou k dispozici pedagogové UJAK. Vedení univerzity bude situaci pečlivě monitorovat a neprodleně informovat o dalším postupu.

Další dokumenty naleznete ZDE, ZDE a ZDE.

Konference „Problémy a otázky resocializace v současné penitenciární praxi“

Univerzita Jana Amose Komenského Praha, Katedra speciální pedagogiky, pořádá mezinárodní konferenci dne 14. května 2020 na téma „Problémy a otázky resocializace v současné penitenciární praxi“. Konference bude obsahově zaměřena na stále aktuální téma Problematiku resocializace v penitenciární praxi. Pozvánku naleznete ZDE, přihlášku ZDE, potvrzení o převzetí pohledávky ZDE.

UJAK zve na den otevřených dveří

Univerzita Jana Amose Komenského Praha zve všechny zájemce o studium na den otevřených dveří, který se uskuteční 11. března od 15:00 v místnosti A403. Více informací o studijních programech naleznete ZDE.

UJAK úspěšně získala nové akreditace pro programy CŽV

UJAK úspěšně získala nové akreditace pro programy celoživotního vzdělávání:

Studium v oblasti pedagogických věd pro učitele odborných předmětů, praktického vyučování a odborného výcviku,

Studium pro asistenty pedagoga,

Arteterapie – umělecká kreativní terapie

Detailní informace o kompletní  nabídce programů CŽV naleznete ZDE.

UJAK želí odchodu doc. RNDr. Jitky Machové, CSc.

Univerzita Jana Amose Komenského Praha hluboce želí odchodu doc. RNDr. Jitky Machové, CSc.. Byla respektovanou akademickou pracovnicí, která dlouhodobě pomáhala formovat a zajišťovat obor Speciální pedagogika na UJAK, skvělou kolegyní a oblíbenou pedagožkou. Nezapomeneme.

 

Blíží se termín odevzdání přihlášek k mezinárodním jazykovým zkouškám telc – únor 2020

Do 8. 1. 2020 je možno odevzdat přihlášku na termíny mezinárodních jazykových zkoušek telc. Jazykové zkoušky A2 – C2 budou na UJAK probíhat v únoru 2020 (viz Termíny zkoušek telc pro rok 2020 na stránkách UJAK).

Zájemci se také mohou přihlásit až do 17. 1. 2020 ke zkouškám jazykové úrovně A1 (viz Jazyková úroveň A1 ). Případní zájemci si mohou vyzkoušet modelový test na Katedře cizích jazyků nebo si stáhnout testy na www.telc.net.

Podrobné informace získáte na:

Katedře cizích jazyků
Roháčova 63, 130 00 Praha 3
Tel.: +420 267 199 022
E-mail: blahnikova.helena@ujak.cz

 

Vyhlášení studentské grantové soutěže na rok 2020

Rektor Univerzity Jana Amose Komenského Praha vyhlásil dne 12. prosince 2020 výzvu k předkládání studentských projektů do Studentské grantové soutěže na rok 2020. Více informací naleznete ZDE.